Het beheersen van microbiologische gevaren is onmisbaar voor het bewaken van voedselveiligheid en de continuïteit van jouw organisatie. Aanvullend op onze succesvolle basisworkshop gaat de verdiepende workshop verder in op de toepassing van microbiologisch onderzoek binnen jouw bedrijf.
De theorie achter bestaande methodes zal opgehelderd worden en de praktische toepassing zal extra toegelicht worden. Zo zal er duidelijk gemaakt worden gemaakt hoe Verordening (EG) nr. 2073/2005 van invloed is op jouw producten. Na het volgen van deze training kan je richtlijnen, wetgeving en overige informatiebronnen, zoals Riskplaza, toepassen om een specifiek bemonsteringsplan voor jouw producten te maken. Ook brengen we gevaren aan het licht die kunnen ontstaan door micro-organismen die zich aanpassen aan verschillende omstandigheden, zoals de MRSA-bacterie.
De workshop is geschikt voor medewerkers en managers van een kwaliteitsafdeling en leidinggevenden in de levensmiddelenbranche.
27 mei 2021, 14 oktober 2021
Den Bosch
3,5 uur
€ 325
Gevorderd
Op de hoogte blijven? Meld je gratis aan voor de nieuwsbrief
By bundling all expertise, Normec Foodcare helps with all kinds of issues and solutions in the field of process control, quality and food safety, laboratory research, taste tests, QA automation, flexible deployment of quality managers and inspectors, education and training, risk management and label control.
Do you want to know more? Please contact us.